CHP’li Gürsel Tekin adaylığını açıkladı; Dünya tarihinin en büyük imar yolsuzluğu…

CHP Haberleri – ZERnews: CHP İstanbul Milletvekii Gürsel Tekin, bir basın toplantısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını duyurdu.

Tekin, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Bugün aday gibi davranıyorum, yarın partim ne yapar o beni hiç ilgilendirmez” diyerek seçmenlerin çok büyük desteğini gördüğünü sözlerine ekledi.
İstanbul’la ilgili çok ciddi projelere ve güçlü kadrolara sahip olduğunu söyleyen CHP’li Tekin, sadece 16 milyon İstanbullu’nun değil 1 milyona yakın “misafir” Ortadoğu ve Afrikalı’nın da dertlerini çözeceklerini söyledi.
Tekin Toplu Konut İdaresi uzmanlarının İstanbul hakkında hazırladığı ve 76 örnek projenin değerlendirildiği bir rapora göre, 12 milyon metrekarenin üzerinde fazladan inşaat yapıldığını belirtti. Tekin, hastane arazisine gökdelen, okul arazisine plaza dikildiğini ileri sürdü.
Tekin, 76 projede 240 milyar lira haksız kazanç elde edildiğini, bunun dünya tarihinin en büyük imar yolsuzluğu olduğunu söylerken, “24 derslikli bir okul yaptırmanın maliyeti 8 milyon lira. 240 milyar lira ile 30 bin 24 derslikli okul yapılır. 150 yataklı tam donanımlı bir hastane 40 milyon 500 bin lira. 240 milyar lira ile 5 bin 900 hastane yapılır. Bir avuç adam Türkiye’den 3 tane GAP, 5 bin 900 hastane, 30 bin okul çaldılar. İhanet demek buna hafif kalır, bunun adı istiladır, İstanbul için işgaldir” diye konuştu.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...