CHP’den Muharrem İnce’ye kötü haber

CHP Haberleri – ZERnews: İstanbul’da partisi tarafından ön seçim yapılması durumunda aday olacağını dün resmen açıklayan Muharrem İnce’ye partisinden kötü haber geldi.

İstanbul’da ön seçim olması durumunda belediye başkan adayı olacağını söyleyen Muharrem İnce’nin aday gösterilme şansının olmadığı belirtilirken,  CHP’nin İstanbul adaylığı için “politik kimliği olmayan isim ile uzlaşı sağladığı, söz kestiği” öne sürüldü.


Daha önce İstanbul’da ön seçim olmayacağı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından açıklanırken, İnce’nin yaptığı açıklama sonrası yeni bir değerlendirme olup olmayacağı merak ediliyordu. Konuya ilişkin bir köşe yazısı kaleme alan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İnce’nin İstanbul’dan aday gösterilme olasılığı olmadığını belirtip, bu sözlerini, “aday belirleme sürecinin en etkin ve yetkin ismine” dayandırdı.
“Görünen o ki İstanbul adaylığı için kolları sıvayan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin bu ilden gösterilme olasılığı ortadan kalkmış. Burası kesin bilgi…” diyen Sarıkaya, “Anladığım kadarıyla tarifi yapılan, ‘politik kimliği olmayan isim’ ile uzlaşı sağlanmış ve söz kesilmiş… Üsteledim, kimliği hakkında bilgi vermedi, gizli tuttu” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...