“Cephede yenilgiye uğratmak yetmez!”

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, terörün askeri açıdan yenilgiye uğratılmasının yetersiz kaldığını ve IŞİD’in eylemlerine karşı uluslararası toplumun işbirliği yapma konusunda sorumluluğu olduğunu söyledi.

Başbakan Neçirvan Barzani, Mısır’da İskenderiye Kıpti Ortodoks Kilisesi’ne doğru giden otobüse IŞİD tarafından düzenlenen ve 7 kişinin hayatını yitirdiği, 14 kişinin de yaralandığı olay hakkına bir mesaj yayımladı.

Mesajda şunlara yer verildi:

“Cuma günü Mısır’ın Minye kentinde sivilleri taşıyan bir otobüse vahşice düzenlenen ve bazı Hristiyan sivillerin yaşamını yitirmesine, bazılarının da yaralanmasına neden olan terör eylemini sert şekilde kınıyoruz.

Mağdurların yakınlarına, Mısır halkı ve hükümetine başsağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz. Yüce Allah’tan, bütün taraflara sabır, yaşamını yitirenlere de rahmet bağışlamasını temenni ediyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

IŞİD tarafından bu suçun işlenmiş olması, terörün savaş cephesinde yenilgiye uğratılıp ellerinden toprak alınmasının yetmediği gerçeğine işaret ediyor. IŞİD’in terör eylemlerinin devamı, uluslararası topluma, suçların birleştirilmesi ve terörün bitirilmesi için daha fazla işbirliği yapması sorumluluğu vermektedir.”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...