Cenazeler ailelere teslim edilmedi

Önceki gün İran tarafından idam edilen Kürtlerden Zanyar Muradi, Luqman Muradi ve Ramîn Hossein Panahi’nin cenazelerinin ailelerine teslim edilmeyeceği ve Tahran’da toprağa verileceği belirtildi.

İran tarafından geçtiğimiz gün idam edilen 3 Kürt siyasi tutuklu Ramin Hossein Panahi, Zanyar Muradî ve Luqman Muradi’nin cenazelerinin ailelerine verilmeyeceği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, cenazeler bugün Tahran’da defnedilecek.

Zanyar’ın ailesinin verdiği bilgilere göre, İran rejimi Zanyar ve Luqman Muradi’nin ailelerini arayarak bugün çocuklarını defnedeceklerini ve kendilerini çağırdığını söyledi. Cenazelerin Tahran’da toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan İran cenazeleri ailelere vermeyeceklerini, yalnızca gömülme işlemleri sırasında kendilerinin de bulunmalarını istedikleri ifade etti.

İranlı yetkilileri ise Zanyar Muradi ve Luqman Muradi’nin Beheşti Zehra mezarlığında Tahran’da toprağa verileceğini açıkladı.

Ramin Hossein Panahi’nin kardeşi Emced de kardeşinin cenazesi hakkında, “Tahran’a gitme imkanımız şuanda yok. Daha başından Ramin’in cenazesini bize vermeyeceklerini söylemişlerdi” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...