Bu kez de arabasına haciz konuldu

24 Haziran seçimlerinde HDP’nin Ankara milletvekili adayı olan Yüksel direnişçisi Veli Saçılık’ın arabasına haciz konuldu. Yüksel eylemleri sırasında kendisine kesilen cezaları ödeyememesi gerekçe olarak gösterildi.

Kişisel twitter hesabından arabasına haciz konulduğunu ekran görüntüsüyle paylaşan Saçılık ‘işimi geri istediğim için ceza kestiler, şimdi de arabama haciz koydular’ ifadelerini kullandı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudaki işinden ihraç edilen Veli Saçılık, işine geri dönebilmek için Ankara Yüksel Caddesi’nde sık sık eylem yaptı.

Eylemleri sırasında birçok kez gözaltına alınan Saçılık’a Kabahatler Kanunu uyarınca para cezaları kesildi. Saçılık’a 15 bini kesinleşmiş, 24 bin TL para cezası verildi.

Twitter hesabından arabasına cezalar nedeniyle haciz konulduğunu duyuran Saçılık, “İşimi geri istediğim için işkence edip, onlarca dava açtılar, üstüne üstlük bir çuval para cezası yazmışlardı. Şimdi de arabama haciz koymuşlar. Küfür yine de bana yakışmaz değil mi dostlar?” dedi.

Haciz konulma işlemiyle ilgili görsel de paylaşan Saçılık aracının plakasını Man Adası bayrağı ile kapatarak, “Man Adası bayrağını ben yerleştirdim plakayı saklamak için” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...