Beşar Esad Baas Partisi’nin toplantısında İdlib’i konuştu: Geçici…

İdlib Haberleri – ZERnews: Şam Yönetimi’nin esas amacının Suriye’nin her bölgesinde kontrol sağlamak olduğunu belirten Beşar Esad, partisinin merkez komitesi toplantısında konuştu.

Şam Yönetimi lideri Beşar Esad, İdlib’de olası bir askeri saldırıyı önlemek için varılan mutabakat için “geçici” ifadesini kullandı.

Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan habere göre iktidardaki Baas partisinin oturumunda konuşan Esad, “İdlib için verilen mücadeleyle ilgili olarak son zamanlarda gözlemlenen Batılı ülkelerin histerisi, onun kendileri için kader belirleyici nitelikte olmasından kaynaklanıyor, zira Suriyelilerin mücadeleyi kazanması, onların Suriye’ye yönelik planların yıkılmasına yol açacak” dedi.

İdlib konusunda varılan anlaşmayla ilgili açıklamada Esad, Şam’ın bu konudaki tutumun net olduğunu söyledi. “Bu eyalet, teröristlerin kontrolünde olan diğer eyaletler gibi devletin kontrolü altına dönecek” diyen Esad, anlaşmayı kanların dökülmesi sayesinde önlenen geçici bir tedbir olarak niteledi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...