The news is by your side.

Barzani’den Irak başbakanı hakkında ilginç açıklamalar: Eskiden beri tanırım…

Başkan Mesut Barzani, Irak’ın yeni Başbakanı Adil Abdulmehdi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Seçimi kazanan Sadr Hareketi adına başbakan olan Adil Abdulmehdi için Barzani “Eskiden beri tanıyorum” diyerek övgüler yağdırdı.

Irak Genel Seçimleri’nde KDP’nin de birlikte hareket ettiği Sadr Koalisyonu seçimleri kazandı, Kürdistan Bölgesi’nde de KDP seçimin galibi oldu. Sadr Hareketi adına Şii lider Adil Abdulmehdi Başbakan oldu.

Barzani Abdulmehdi için şu sözleri kullandı:

Foto: Mesut Barzani, Duhok, 12.12.2018
Benzer Haberler
1 106

“Sayın Adil Abdulmehdi, anlayış sahibi bir kişidir. Eskiden beri tanıyorum. Kürtlerin haklarına inanan biridir. Kendinden öncekilerden farklıdır. Umarım başarılı olur, ona destek olacağımızı söyledim. Bir dakika bile kaldıysa, ilişkilerimiz iyi olsun isteriz. Çünkü sorunumuz Bağdat’la çözülür. Silahla çözeceğimizi de asla söylemedik ancak zorbalara da teslim olmayacağımızı söyledik. Mecbur kalırsak kendimizi savunuruz. Asla kimseyle savaşma kararı almayız ancak kendini dayatacak dünyadaki hiçbir güce de asla teslim olmayız. Çözüm için umudumuz var ancak bekleyip görelim. Beklentileri yükseltmek istemiyorum. Çünkü Bağdat’taki siyasi tarafların da hala kendi içlerinde sorunları var.”

Mesut Barzani, 12.12.2018, Duhok

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.