Bahçeli’nin Erdoğan’a verdiği 6 kişilik liste; İttifak nasıl bozuldu?

Türkiye Haberleri – ZERnews: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile son yaptığı görüşmede Erdoğan’a 6 kişilik bir liste verdiği ve bu isimlerin ittifakın bozulması için çalıştığını söylediği iddia edildi.

MHP ile AKP arasında yaşanan ‘Af’ ve ‘Öğrenci Andı’ krizi sonrası yerel seçimlerde ittifak kararı bozulmuştu. Krizin çok daha eskiye dayandığı belirtilirken, Bahçeli’nin son görüşmelerinde “Yanınızdaki 6 isim işbirliğinin bozulması için özel çaba sarf ediyor” dediği ve bu 6 ismi Erdoğan’a ilettiği ileri sürüldü.
Konuyu bugünkü köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi yazarı Hande Fırat, “Bahçeli’nin kurmaylarından bir isim, “Yerel seçimlerde işbirliğine ihtiyacı olan AK Parti idi. Şimdi kendi iktidarlarını sıkıntıya soktular. Ankara’yı MHP’siz almaları çok zor. Çoktan çok, azdan az gider” dedi. Hande Fırat şu ifadeleri kullandı:
“…Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne gidilmesi sürecinde ve bugüne kadar yaptıkları karşılığında hiçbir şey almadıklarını meydanlarda anlatacaklarını da belirten kaynağım, tartışma yaratacak bir iddiayı da gündeme taşıdı. İddiaya göre Bahçeli son görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ‘Yanınızdaki altı isim işbirliğinin bozulması için özel çaba sarf ediyor’ dedi ve bu altı ismi tek tek saydı. MHP’li kaynağım, benimle de paylaştığı altı üst düzey ismin iki partinin işbirliğini bozmak için çaba sarf ettiğine inanıyor.”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...