The news is by your side.

Amerika çark etmeye başladı: Pentagon’dan yeni Suriye-Rojava açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) dün yaptığı açıklamada Suriye’deki askerlerini tamamen çekeceğini duyurdu. Açıklamayı Twitter üzerinden yapan Başkan Donald Trump‘tan Beyaz Saray Kısa sürede tamamen çekiliyoruz” dedi.

Daha sonra ABD yönetimi Suriye’deki hava saldırılarına katılmayacağız açıklamasını yaptı. Şimdi ise farklı açıklamalar geldi.

Pentagon Sözcüsü Sean Robertson, “ABD kuvvetleri orada olduğu sürece kuvvetlerimize destek için hava ve top saldırılarına devam edeceğiz. Gelecekteki operasyonlar için spekülasyon yapmayacağız” dedi.

Benzer Haberler
1 272

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Sean Robertson, ABD’nin Suriye’de IŞİD’e karşı hava desteğini durdurmasına dair yaptığı açıklamada “ABD kuvvetleri orada olduğu sürece kuvvetlerimize destek için hava ve top saldırılarına devam edeceğiz. Gelecekteki operasyonlar için spekülasyon yapmayacağız.” diye konuştu.

Binbaşı Robertson, “ABD kuvvetleri orada olduğu sürece kuvvetlerimize destek için hava ve top saldırılarına devam edeceğiz. Gelecekteki operasyonlar için spekülasyon yapmayacağız.” ifadesini kullandı.

Reuters’a açıklama yapan üst düzey Amerikalı yetkililer, “Trump’ın askerleri çekme kararı hava saldırılarının da son bulacağını işaret ediyor.” değerlendirmesini yapmış, bu yorum Amerikan kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.