Akşener ve Bahçeli’nin açıklamaları; Yeni bir çözüm sürecinin işareti mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkezinin girişinde gazetecilere yaptığı  açıklamada AKP ve HDP’ye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “AK Parti ile HDP arasında el altından, masanın altından ve yarın Dolmabahçe Sarayı’na ulaşabilecek görüşmelerin yapıldığını biliyorum” derken, yapılan bu açıklamanın “Yeni bir çözüm sürecinin hazırlığı mı yapılıyor?” iddiasını gündeme getirdi.

AKŞENER’İN ÇÖZÜM SÜRECİ VE PEŞMERGELERİN KOBANİ’YE GEÇİŞİ RAHATSIZLIĞI
AKP ile HDP arasında gizli görüşmeler yapıldığını iddia eden Akşener, “AK Parti ile HDP arasında el altından, masanın altından ve yarın Dolmabahçe Sarayı’na ulaşabilecek görüşmelerin yapıldığını biliyorum ve bunu kamuoyuyla paylaştım” derken, “29 Ekim’de bütün silahları ile davul zurna eşliğinde Peşmergeler’in Türkiye’den geçişini ne çabuk unuttuk? Dolmabahçe’deki o fotoğrafı ne çabuk unuttuk? Dolayısıyla dün ‘Çözüm Süreci’ konusunda ‘ne kadar iyi bir iştir’ diyenlerin, Türkiye’yi hendeğe itenlerin ve Türk askerinin, polisinin, Türkiye Cumhuriyeti’ni kanı pahasına hendekten çıkarıp geldiğini ne çabuk unuttuk? Sayın Kalın ve AK Parti unutmuş olabilir ama biz unutmadık ve tarih tekerrürden ibarettir derlerdi eskiden. Bu tarih tekerrürü yeniden ve özellikle İstanbul için başlamıştır. Hepiniz buna şahitlik edeceksiniz” şeklinde konuştu.
MHP lideri Devlet Bahçeli de Salı günü yaptığı grup toplantısı konuşmasında, yeni bir çözüm sürecinin planlandığını iddia etmişti. Ayrıca HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin AİHM’nin serbest bırakılması yönünde bir karar alacağı söylentisi, söz konusu iddiayı destekler nitelikte. 
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...