İstanbul’a ilişkin AKP’den sürpriz iddia

AKP Haberleri – ZERnews: AKP’nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul’a özel önem verdiği biliniyor. Kulislerden edinilen bilgilere göre, İstanbul için belirlenecek olan adayın da partinin önemli isimlerinden biri olması bekleniyor.

Ancak konu hakkında gündeme gelen yeni bir iddiaya göre, AKP parti dışından bir ismi İstanbul adayı yapacak. Hürriyet Gazetesi’nden Deniz Zeyrek, “İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir iş kadınının ismini duyuyorum” diye yazdı. Deniz Zeyrek’in yazısının ilgili bölümü şöyle oldu:

“…AK Parti’nin özellikle CHP’nin kalelerinde CHP seçmeninin bile oy verebileceği isimleri aday göstermesi bekleniyor. Parti yetkilileri, İzmir, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde merkez seçmenin oylarını alabilecek, AK Parti orijinli olmayan “merkez-sağ/demokrat” isimlerin aday gösterilebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’de aynı işi yapabilecek çok önemli isimler olmasına karşın Ziya Selçuk, Ruhsar Pekcan, Bekir Pakdemirli gibi isimleri bakan yapması bu görüşe dayanak olarak gösteriliyor. Son 10 günde AK Parti’nin İstanbul adaylarından biri olarak herkesin aşina olduğu bir işkadınının ismini duyuyorum. AK Parti’nin bu stratejisinin iki dayanağı daha var:

CHP içindeki çekişme. Aday olamayanların adaylara ve yeniden aday olan başkanlara yönelik olumsuz tutum ve kampanyaları ile parti içi kavgalara kızan CHP seçmeninin sandığa gitmeme ihtimali.

İYİ Parti’nin bu şehir ve ilçelerde CHP oylarını bölebilecek güçlü adaylar göstermesi…”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...