The news is by your side.

Ahram Weekly: “ABD ile Türkiye savaşmak zorunda kalabilir!”

Mısır’ın başta gelen önemli haftalık dergilerinden biri olan Ahram Weekly ABD, Türkiye ve Kürtlerin ilişkilerinin geleceği hakkında önemli bir yazı yayınladı. Dergi, ABD’nin ileride Kürtler için Türkiye ile savaşmak zorunda kalabileceğini öne sürdü.

Dergide önplan çıkan bölümler şu şekilde: “Amerika daha önce defalarca güvenilir birmüttefik olmadığını kanıtlamıştır. Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD)kararını tekrar değiştirmeyeceğinin bir garantisi olmadığı için, Kürtlerin aslaAmerika’ya güvenmemesi gerekiyor.

ABD askerleri Suriye’de kalacak mı?

Benzer Haberler
1 399

Başkan Donald Trump beklenmedik bir anda Suriye’den çekilme kararı aldı ve bu karar başta Demokratik Suriye Güçleri (DSG) olmak üzere Kürtler tarafından hoş karşılanmadı. Baskılar sonucunda Başkan Donald Trump kararını revize ederek 400 askerden oluşan bir birliği Suriye’de bırakmaya karar verdi.

400 askerden oluşan ABD birliğinin Türkiye’nin Rojava’ya saldırılarını durdurmaya yetmediği taktirde, ABD NATO müttefiği Türkiye ile Kürtler için savaşmak zorunda kalabilir.”

1 yorum
  1. CAN_CAN diyor

    YÜZYILLARDIR KÜRTLER AMERİKAN EMPERYALİZMİNE HİÇ GÜVENMEDİ,
    ANCAK HER DEFASINDA BUNU TEKRARLANMASINA RAĞMEN DEVLETİMİZ BUNU GÖRMEMEZLİKTEN GELDİ.DENİZ GEÇMİŞ DÖNEMİNDE BİLE DEFOL AMERİKAN FİLOSU DEDİĞİNDE BİLE HERKES SUÇLU SAYILDI

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.