“Haşdi Şabi büyük bir gerçek” diyen Adil Abdulmehdi’den Haşdi Şabi hakkında önemli açıklamalar

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi Haşdi Şabi komutanlarıyla bir araya geldi.

Irak Başbakanlık Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Irak Başbakanı ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Adil Abdulmehdi, Haşdi Şabi komutanlarıyla bir araya geldi. Görüşmede şehirlerin güvenliği için görevlendirilen silahlı güçler hariç diğer güçlerin şehirleri boşaltması ele alındı” denildi.

Haşdi Şabi Kurumu’na yardım edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, yardımın Basra vilayetinden başlanarak uygulamaya konulacağı ifade edildi.

Adil Abdulmehdi, Haşdi Şabi’nin rolüne ilişkin ise şunları söyledi: “Haşdi Şabi büyük bir gerçek ve göz ardı edilemez. Yasal bir güç. Silahlı Kuvvetlerin emri ve yasalarına tabi bir güç. Hükümütin görevi bu gücü desteklemek.”

Haşdi Şabi için mali kaynak temin edilmesi gerektiğine işaret eden Abdulmehdi, Haşdi Şabi’nin kalması gerektiği ve tüm gücüyle yasal haklarını elde etmesi için çabalayacağını belirtti.

Dün Bağdat’ta meydana gelen patlamalar sonrasında Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi Haşdi Şabi’nin Bağdat Operasyonları Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...