2 şehir için ‘sokağa çıkma yasağı’ ilanı

Diyarbakır / Siirt Haberleri  – ZERnews: Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerinin kırsal bölgeleri ile Siirt merkez ve Tillo ilçesine bağlı bazı köylerde ‘sokağa çıkma yasağı’ ilan edildiği belirtildi.

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 65 mahalle ve mezrada bu sabah saat 06.00’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bölgede askeri operasyon başlatıldığı aktarıldı. 
DİYARBAKIR’IN HANİ VE LİCE İLÇELERİ
Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, ‘sokağa çıkma yasağı’nın ilan edildiği yerleşim yerleri şöyle sıralandı:
“Hani ilçesine bağlı; Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y. Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A. Turalı, Gürbulak, Veziri, Aka, Karmen, Mazılı, Çağıl mezraları.
Lice ilçesine bağlı; Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan, Duruköy, Güçlü, Örtülü, Saydamlı, Bayırlı, Yamaçlı, Kıralan, Dernek köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey, Kutlamış, Vilu, Arpacık, Karadere, Sivritepe, Körtan, Körha, Seyrek, Silkito, Sumaklı, Zıraht, Acımeşe, Mengüsi, Puneyn, Çalıbükü, Kijikbadem mezraları…”
SİİRT’İN MERKEZ VE TİLLO İLÇELERİ
Ayrıca Siirt’in Tillo ilçesine bağlı; Alkumru, Erenler, Kargacık ve Elmacık mahalleleri, Çınarlısu, Hantrat, Akyayla ve Taşbalta köyleri ile il merkezine bağlı Koçlu, Bayraktepe ve Ekmekçiler köylerinde de dün akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgeler oldu. Bölgede başlatılan operasyonun devam ettiği ve il merkezine bağlı Meydandere köyü kırsalında çatışma çıktığı da aktarıldı.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...